Huisdieren
Elke dag geven mensen per ongeluk hun kleine honden te veel medicatie. Als dit gebeurt, is het belangrijk om onmiddellijk contact op te nemen met uw dierenarts of dierenspoedkliniek, omdat een overdosis de dood kan veroorzaken.
Een overdosis kan optreden als u uw hond een overmatig grote dosis geeft. Volgens Pet Place: "Dit kan te wijten zijn aan elk gezinslid dat het huisdier medicatie geeft zonder te weten dat het al zijn medicatie heeft gekregen, het nieuwsgierige huisdier dat op de fles kauwt en alle medicatie inslikt, of in bepaalde situaties zelfs wanneer het huisdier de juiste dosis krijgt."
Bepaalde medicijnen, zoals hartwormmedicatie, kunnen braken, diarree of verlies van coördinatie veroorzaken. Dit kan optreden als u de hond meer geeft dan de aanbevolen dosering.
Sommige vormen van medicatie kunnen aan honden worden gegeven zonder recept, zoals aspirine. Te veel aspirine of andere vrij verkrijgbare medicijnen kunnen een ongemakkelijke maag veroorzaken.
Soms stoppen honden plotseling met het nodig hebben van de medicatie die ze een periode hebben ingenomen. Dit kan leiden tot andere complicaties. Pet Place merkt op: "Een goed voorbeeld van deze situatie is diabetes. Huisdieren kunnen een specifieke dosis insuline nodig hebben en doen het geruime tijd goed op die dosis. Plotseling kan de dosis die u geeft een overdosis zijn en wordt het huisdier hypoglycemic."
Kleine honden hebben over het algemeen minder medicatie nodig dan grote honden. Raadpleeg uw dierenarts als u onzeker bent over de doseringseisen.