Huisdieren
Overdosering van bloeddrukmedicatie vereist onmiddellijke medische hulp. Blootstelling aan toxische niveaus van bètablokkers, een veelvoorgeschreven vorm van bloeddrukmedicatie, vormt levensbedreigende complicaties. Onmiddellijke noodbehandeling bij overdosis helpt langdurig letsel en de dood te voorkomen.
Ouderen lopen een hoog risico op overdosis van bloeddrukmedicatie. Het kantoor voor veroudering van Hartford County, Maryland meldt dat verminderd zicht en de hoeveelheid voorgeschreven medicijnen ouderen meer vatbaar maken voor overdosis.
De National Institutes of Health waarschuwt dat verwarring, stoornis van het zicht en snelle hartslag symptomen zijn van overdosis door bètablokkers.
Neem contact op met de American Association of Poison Control Centers door 1-800-222-1222 te bellen als overdosis wordt vermoed. Het Milton S. Hershey Medical Center beveelt aan om de leeftijd en het gewicht van de patiënt, symptomen, de naam van de bloeddrukmedicatie, tijd en hoeveelheid blootstelling door te geven aan medische hulpverleners.
De National Institutes of Health waarschuwt het publiek om geen braken op te wekken tenzij daartoe wordt opgeroepen door medische professionals.
Het University of Maryland Medical Center legt uit dat de behandeling van overdosis van bloeddrukmedicatie (bètablokkers) het innemen van geactiveerde houtskool, stabilisatie van het hart, stabilisatie van de bloeddruk en maagspoeling (maagpomp) kan omvatten.